Ramservice

Що вибрати SSD чи звичайний HDD?

SSD Intel

SSD Intel

Якщо ви задумались над тим, щоб добитися максимальної продуктивності вашого ноутбука – заміна звичайного жорсткого диску на SSD (англ. SSD, solid-state drive) дасть дуже потужний приріст швидкодії! Твердотілі накопичувачі (SSD) мають значні переваги в порівнянні зі звичайними жорсткими дисками (HDD).

Розглянемо основні характеристики вищевказаних накопичувачів інформації:

  1. Довічність
    Твердотілі накопичувачі складаються з флеш-пам’яті NAND впаяної на друкованій платі і витримують ударні навантаження до 1500 G / 0,5 мс, в той час, як традиційні жорсткі диски дуже чутливі до ударів, раптового вимкнення електроенергії і механічних пошкоджень.
  2. Швидкiсть
    SSD можуть забезпечити до 100 разів вищу продуктивність, майже миттєвий доступ до даних, прискорене завантаження системи та передачу файлів, а отже, підвищену ефективність, у порівнянні з HDD. Доступ до інформації на жорсткому диску може бути швидшим, тільки якщо дані знаходяться поруч зі зчитуючою головкою, в той час як дані на SSD можуть бути доступні всі одночасно.
  3. Час роботи від акумуляторів
    Рівень енергоспоживання у SSD при пікових навантаженнях у рази нижчий, ніж у HDD: менш ніж 2 Вт в порівнянні з 6 Вт відповідно. Така низька витрата енергії сприяє тому, що батарея у ноутбука розряджається повільніше, навантаження на систему менше, а пристрій практично не нагрівається.
  4. Вага
    Вага твердотільних накопичувачів, які представляють собою флеш-пам’ять, значно менше, ніж у жорстких дисків: всього 77 грам проти 752,5 грам у останніх.
  5. Продуктивність
    Хоча співвідношення ціни за гігабайт у накопичувачів SSD вище, ніж у традиційних жорстких дисків, вони виправдовують витрати в довгостроковій перспективі, знижуючи рівень енергоспоживання корпоративної системи і підвищуючи її продуктивність з великою кількістю операцій введення-виведення в секунду (IOPS). Продуктивність одного SSD відповідає цим показникам у 100 жорстких дисків.
  6. Рівень шуму
    Завдяки відсутності рухомих частин SSD працюють безшумно, немає зайвих звуків під час гри або перегляду фільму на відміну від шумної роботи HDD.

ssd

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.