upgrade

Модернізація ноутбуків та ПК (Upgrade)

upgrade
На відміну від персонального комп’ютера, можливості модернізації ноутбуків та інші портативних комп’ютерів дуже обмежені. Нижче наведено список питань які виникають, коли ви задумуєтесь над покращенням характеристик ноутбука, чи портативного комп’ютера.

  • Що я можу оновити в ноутбуці?
  • Чи можу я оновити оперативну пам’ять в ноутбуці?
  • Чи можу я оновити процесор в моєму ноутбуці?
  • Чи можу я оновити відеокарту в моєму ноутбуці?
  • Чи можу я оновити периферійні пристрої, такі як модем чи мережеву карту?
  • Чи можу я оновити екран ноутбука?
  • Чи можу я оновити жорсткий диск ноутбука?

Що я можу оновити в ноутбуці?

Відповідь залежить від виробника і моделі ноутбука або портативного комп’ютера. Однак, більшість ноутбуків та інших портативних комп’ютерів дозволяють користувачеві легко оновити оперативну пам’ять, жорсткий диск, батарею. Також можливі варіанти покращення процесора.

Чи можу я оновити оперативну пам’ять в ноутбуці?

Майже кожен ноутбук дозволяє користувачеві оновити оперативну пам’ять (RAM). Це робиться шляхом відкриття відсіку у нижній частині ноутбука і додаванням або заміною модуля оперативної пам’яті. Якщо така модернізація не передбачена виробником – знадобиться розібрати корпус ноутбука, щоб виконати заміну оперативної пам’яті. Також необхідно врахувати, що існують різні типи модулів пам’яті, тому необхідно вибирати такі, які підтримуються вашим ноутбуком. Якщо встановлюється декілька модулів пам’яті – рекомендується установлювати однакові модулі.

Чи можу я модернізувати процесор в моєму ноутбуці?

У деяких ноутбуках існує можливість встановити потужніший процесор. Ця модернізація може вимагати оновлення BIOS та вдосконалення системи охолодження. Якщо Вам цікаво, чи існує можливість оновлення процесора вашого ноутбука вам необхідно звернутися у сервісний центр.

Чи можу я оновити жорсткий диск ноутбука?

Більшість виробників дозволяють замінити жорсткий диск на жорсткий диск більшої ємності, чи з більшою швидкістю обертання дисків, або перейти з традиційного жорсткого диска на жорсткий диск SSD. У більшості ноутбуків користувач легко може замінити жорсткий диск. Як правило, у нижній частині ноутбука є відсік, який дозволяє отримати доступ до жорсткого диска.
Якщо вам необхідно збільшити об’єм жорсткого диску – можна розглянути альтернативний варіант, ви можете придбати зовнішній жорсткий диск. Необхідно врахувати, що на вашому жорсткому диску може зберігатись також і системна інформація, яка необхідна для роботи ноутбука, чи відновлення операційної системи.

Чи можу я оновити мою відеокарту в моєму ноутбуці?

Існують ноутбуки, які дозволяють користувачам оновити відеокарту або графічний прискорювач ноутбука. Якщо ви не впевнені, можна звернутись у сервісний центр для отримання додаткової інформації. Ця модернізація може вимагати оновлення BIOS, чи заміни системи охолодження.

Чи можу я оновити периферійні пристрої, такі як модем чи мережеву карту?

У більшості випадків можна встановити зовнішні пристрої, приєднавши їх до роз’єму USB чи PCMCIA. Якщо ж необхідна заміна модуля всередині ноутбука – необхідно звертатись в сервісний центр. Така необхідність може виникнути, наприклад, коли ноутбук привезений з іншої країни, де існують інші стандарти. Наприклад, в більшості європейських країн дозволені два додаткові канали Wi-Fi, які заборонені  в США та Японії. Заміна таких модулів, в більшості випадків, потребує розбирання ноутбука, та може вимагати оновлення BIOS.

Чи можу я оновити екран ноутбука?

Збільшення розміру екрану неможливе. Однак можна замінити LCD матрицю на LED, у яких краща яскравість та контрастність зображення. Також в LED матриці підсвітка реалізована на світлодіодах, що споживають на 40% менше електроенергії, збільшуючи час роботи ноутбука від батареї, така підсвітка не містить ртуті.